Aktuální průběh montážní činnosti. Máte otázky? Zavolejte nám na: +421 918 878 852

Zpět na infoportál

Covid-19 - aktuální informace v EU

V důsledku zhoršující se situace a s tím souvisejících epidemických opatření došlo k několika změnám v cestování do sousedních zemí. Tohle jsou aktuální podmínky a možnosti vycestování za pracovními nabídkami.

Vstup do Německa z Česka

Od 25.9.2020 zařadilo Německo celé území České republiky mezi rizikové oblasti z hlediska výskytu infekce COVID-19.

Cestující přijíždějící z rizikových oblastí / států musí jít do karantény a absolvovat povinné testování nebo předložit negativní PCR test na COVID-19. Tento test musí být proveden ne více než 48 hodin před vstupem do Německa. Po příjezdu do Německa se cestující musí přihlásit na příslušném německém úřadě zdraví (Gesundheitsamt), který určí případnou potřebu dalšího testu.

Testování v Německu provedeno do 10 dny po příjezdu je bezplatné pro všechny cestující, včetně cestujících, kteří v Německu nejsou zdravotně pojištěni. Test může být po telefonické domluvě také proveden u praktického lékaře, případně v jiném zdravotnickém zařízení podle určení příslušného úřadu zdravotnictví (Gesundheitsamt) nebo po domluvě na telefonním čísle 116117. Do negativního výsledku zůstává v platnosti povinnost karantény.

Testování se nevztahuje na cestující, kteří přes Německo procházejí a bezprostředně po překročení německé hranice budou pokračovat v cestě do domovského státu nebo do státu jejich pobytu.

Po příjezdu do místa bydliště v Německu jsou zároveň všichni cestující přijíždějící z rizikových oblastí povinni kontaktovat příslušný německý úřad zdraví (Gesundheitsamt), kde dostanou informace k dalšímu postupu, ke karanténě a k příp. dalším testem na COVID-19, protože v jednotlivých spolkových zemích se podmínky mohou lišit.

Doporučujeme proto cestujícím ještě před vstupem do Německa kontaktovat příslušný úřad zdraví (Gesundheitsamt) dle místa pobytu a informovat se o podmínkách karantény a testování na COVID-19. Na webové stránce Robert Koch Institut se po zadání města / obce nebo poštovního směrovacího čísla ukáže kontakt na příslušný německý úřad zdraví.

Do dvoutýdenní karantény musí jít všichni cestující, kteří do Německa přicházejí ze všech rizikových oblastí / států. Tyto jsou průběžně zveřejňovány na webové stránce Institutu Roberta Kocha.

Průjezd Německem do jiného schengenského státu je možný, pokud lze věrohodně doložit, že v cestě bude možné na území jiného státu pokračovat (tj. bude umožněno vcestování do dalšího státu) a neexistuje jiná dopravní alternativa.

Nedodržování povinné karantény je v Německu sankcionováno peněžitou pokutou.

Návrat do České republiky

Spolková republika Německo nadále patří mezi krajiny s nízkym rizikem infekcie novým koronavirem. Proto návrat do ČR není omezen pravidlami nebo karanténou po návratu.

Aktualizované: 26/10/2020

Hodně zdraví, Tým Jurling

Více informací o práci v zahraničí

M. Kažimír - podpora
Potřebujete pomoct nebo poradit?

Po – Pá 8:00 – 18:00