Rádi vám pomůžeme Po. - Pá. (8:00-18:00)
Zpět na infoportál

Covid-19 – aktuální informace v EU

Na prvním místě je zdraví a zodpovědný přístup. Zůstaňte informováni, abyste chránili sebe, kolegy a klienta.

Ochranné pomůcky

Doporučujeme, abyste na montáži nosili po celou dobu roušku, šátek nebo jiné překrytí horních a dolních dýchacích cest, a pokud možno používali ochranné rukavice.

Častě mytí rukou

Vyhýbejte se kontaktu rukou s obličejem a dodržujte zvýšenou hygienu, zejména pravidelnou dezinfekci a mytí rukou.

Minimalizujte osobní kontakt (2m)

Na montáži omezte osobní kontakt s klientem, zástupcem klienta a ostatními pracovníky na minimum. Vždy dodržujte bezpečný odstup minimálně 2 metry.

Časté otázky klienta

Doporučujeme živnostníkům, aby si před vycestováním na projekt udělali test na onemocnění COVID-19 a v případě potřeby se jím prokázaly na stavbě, avšak negativní výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 48 hodin.

Tým Jurling se snaží i přes aktuální situaci obsadit každý projekt požadovaným počtem montérů, což vede ke spokojenosti klienta.

Doporučujeme dodržovat všechny hygienické nařízení na stavbě. Zejména překrytí horních a dolních cest dýchacích (rouška, šál nebo šátek), osobní odstup a také zvýšenou dezinfekci rukou.

Je obecně známo dodržovat aktuální opatření úřadu veřejného zdravotnictví dané země. Rovněž doporučujeme, má-li živnostník podezření nebo zpozoruje na sobě příznaky onemocnění COVID-19, aby zůstal z preventivních důvodů doma resp. zrušil plánovaný nástup na projekt.

Časté otázky montérů

Evropské země mění nařízení k zabránění šíření pandemie COVID-19 podle vývoje situace. Doporučujeme se vždy před vycestováním krátce informovat o aktuálních omezeních v dané zemi. Více informací se dozvíte zde:

Pokud vykazujete příznaky onemocnění COVID-19 (zvýšená teplota, únava, ztráta chuti a čichu) zůstaňte doma případně na ubytování a kontaktujte příslušný regionální úřad veřejného zdravotnictví.

Pokud osoba, se kterou jste byli v kontaktu byla pozitivně testována na onemocnění COVID-19, je nutné zrušit resp. posunout nástup na montáž. Dále postupujte podle aktuálně platných nařízení úřadu veřejného zdravotnictví a informujte Jurling podporu.

Některé ubytování vyžadují při příchodu prokázat se negativním výsledkem testu na COVID-19. Proto doporučujeme se vždy předem informovat na daném ubytováni o aktuálních omezeních.

Pravidla pro vstup na území České republiky dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 16. listopadu 2020, řídí se dle toho z jaké země do ČR vstupujete.

  1. Vstup ze zelené země – země na seznamu s nízkým rizikem nákazy COVID-19: stejné podmínky jako před vypuknutím pandemie.
  2. Vstup z oranžové země – země na seznamu s nízkým rizikem nákazy COVID-19 označené *: povinnosti v souvislosti s pandemií COVID-19 před vstupem na pracoviště nebo vzdělávací instituce.
  3. Vstup z červené země (po pobytu delším než 12 hodin) – země, které nejsou na seznamu s nízkým rizikem nákazy COVID-19: podmínky v souvislosti s pandemií COVID-19 níže.

Povinnosti v souvislosti s pandemií COVID-19 pokud se jedná o vstup z červené země, kde jste pobývali déle než 12 hodin v posledních 14ti dnech:

  1. máte povinnost před vstupem do ČR vyplnit elektronický příjezdový formulář www.prijezdovyformular.cz a nahlásit tak příjezd z rizikové země své místně příslušné krajské hygienické stanici.
  2. Musíte předložit doklad o vyplnění elektronického příjezdového formuláře (oznámení) při hraniční nebo pobytové kontrole.
  3. Musíte do 5 dnů od vstupu do ČR podstoupit na vlastní náklady RT-PCR test na přítomnost SARS-COV-2.
  4. Musíte výsledek testu bezodkladně předložit místně příslušné krajské hygienické stanici.

Seznam rizikových zemí a bližší informace naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/

Uvedené informace jsme připravili na základě doporučení z veřejně dostupných portálů a mají pouze informativní charakter.

Zůstaňte zdraví.

Tým Jurling

Začněte vydělávat s Jurling!

Živnosť:
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit

Stránka je chráněna pomocí Google reCaptcha. Ochrana osobních údajůpodmínky služby.

Více informací o práci v zahraničí