Covid-19 - aktuální informace v EU

V důsledku zhoršující se situace a s tím souvisejících epidemických opatření došlo k několika změnám v cestování do sousedních zemí. Tohle jsou aktuální podmínky a možnosti vycestování za pracovními nabídkami.

Vstup do Německa z Česka

Upozorňujeme, že se pravidla s ohledem na dynamický vývoj situace mohou rychle měnit, a proto nemůžeme zaručit, že poskytnuté informace jsou vždy aktuální.

Pro osoby cestující ze zemí, které jsou klasifikované jako rizikové oblasti (s účinností od 9. 9. 2020 je mezi rizikové oblasti zařazena Praha a s účinností od 16. září 2020 Středočeský kraj – viz info), platí ve všech spolkových zemí povinná 14-denní karanténa. Osoby cestující z těchto oblastí se musí samy izolovat a informovat místní hygienickou stanici (Gesundheitsamt) o svém příjezdu. V některých spolkových zemích platí možnost výjimky z povinné karantény v případě, že byl proveden PCR test s negativním výsledkem. 

Negativní test na Covid 19 nebo povinná karanténa platí od 9. 9. 2020 pro cestující z Prahy.

Průjezd Německem do jiného schengenského státu je možný, pokud lze věrohodně doložit, že v cestě bude možné na území jiného státu pokračovat (tj. bude umožněno vcestování do dalšího státu) a neexistuje jiná dopravní alternativa.

Hodně zdraví, Tým Jurling

(Aktualizováno 16.09.2020)

Vítejte, vyplňte registrační formulář k montáži!

Profitujte jako živnostník na ověřených stavbách v zahraničí.