Rádi vám pomůžeme Po. - Pá. (8:00-18:00)
Zpět na infoportál

Založení živnosti

Připravili jsme krátké shrnutí včetně praktických rad a tipů, jak to zvládnout svépomocí.

Podmínky k provozování řemeslné, vázané nebo koncesní živnosti jsou kromě obecných (věk 18 let, způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost), odborná nebo jiná způsobilost – např. dosažené vzdělání a praxe v oboru, případně jiné doklady potřebné k souhlasu dalšího správního orgánu. 

Postup

  1. Výběr předmětu podnikání
  2. Určení místa podnikání (zpravidla trvalé bydliště, je možné ale zvolit i jiné)
  3. Obchodní jméno (název, kterým se živnostník prezentuje navenek)
  4. Ohlášení živnostenskému úřadu osobně (na centrálním registračním místě).
  5. Na živnostenském úřadě vyplníte formulář a zaplatíte správní poplatek (formou kolku nebo jinou formou úhrady podle výdejního místa)
  6. Živnostenský úřad vydá osvědčení o živnostenském oprávnění s přiděleným identifikačním číslem (IČO) do tří pracovních dnů (za předpokladu splnění podmínek) 

K prokázání živnostenského oprávnění slouží výpis ze živnostenského rejstříku, jehož ověřenou verzi získáte na CzechPointu.

Pomocí jednotného registračního formuláře splníte oznamovací povinnost vůči více orgánům v jednom kroku: vůči živnostenskému úřadu (založení nebo změna živnosti), vůči správě sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění (registrační povinnost), a také při hlášení na Úřadu práce. Při daňové registraci je třeba použít formulář vydaný Ministerstvem financí. 

V případě dotazů ohledně živnosti, jejího založení nebo obnovení kontaktujte Jurling podporu písemně na kontakt@jurling.com nebo telefonicky +421 918 878 852 (pracovní dny 8-18 hod.)

Začněte vydělávat s Jurling!

Živnosť:
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit
Nutno vyplnit

Stránka je chráněna pomocí Google reCaptcha. Ochrana osobních údajůpodmínky služby.

Více informací o práci v zahraničí